KONST / Litografier / Färglitografi 11709086
nr 1170 9086
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Färglitografi, Signerad och numrerad 114/310m, motivet: 51x62 cm
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
måndag 19 mars 2018
kl 19:44:58
19/3 17:21:50
19 mar
Lars Norrman
Läs mer om Lars Norrman